niedziela, 6 września 2015

Kobieta czy mężczyzna? Komu łatwiej wyczuć zdradę?

Stereotyp głosi, że detektyw śledzi niewiernych mężów. Jednak statystyki agencji detektywistycznych mówią zupełnie co innego: mężczyźni równie często korzystają z usług prywatnych detektywów, aby zdobyć dowody zdrady swoich żon.


- Tzw. kobieca intuicja w temacie zdrad nie zawsze się sprawdza. Wiele ze spraw, w których obserwujemy męża „podejrzanego” o zdradę kończy się na potwierdzeniu jego… lojalności. Mężczyźni natomiast strzelają bez pudła – przekonuje Katarzyna Bracław z agencji detektywistycznej Detektyw24. – Moim rejonem działania jest głównie Warszawa i od czasu mojego debiutu w tej branży z trudem mogę przypomnieć sobie sprawę, w której podejrzenia męża okazały się bezpodstawne – mówi.

O kobietach mówi się, że mają szósty zmysł i bez problemu potrafią wyczuć, że są zdradzane. Jednak bardzo często ich podejrzenia to wynik przewrażliwienia i zaborczości. Detektywi pracujący dla biura detektywistycznego przekonują, że mężczyźni częściej są indywidualistami. Potrzebują mieć własne życie, tylko swoich znajomych lub hobby, któremu oddają się w pojedynkę. I mimo, że bardzo kochają żonę i dzieci potrzebują chwili w samotności. Wiele kobiet te ich „ucieczki” odbierają jako zdradę, romans. – Jedne ta „prawda” cieszy, inne wydają się być zawiedzione bo w głowie zdążyły sobie ułożyć cały scenariusz – wyjaśnia Katarzyna Bracław.

Prywatny detektyw współpracujący z biurem Detektyw24 w Warszawie dodaje: - Mężczyźni są bardziej cwani i wyrachowani. Im łatwiej jest ukryć romans, prowadzić podwójną grę. Są mniej emocjonalni.

Z drugiej strony ta ich racjonalność pozwala im na wyciąganie słusznych wniosków z dziwnych zachowań swoich żon. – Zlecenie obserwacji kobiety pod kątem relacji damsko-męskich to prawie pewna sprawa, że będzie strzał w dziesiątkę. Mężczyźni często sami prowadzą swoje małe śledztwo i detektywi za zadanie potwierdzić ich ustalenia i przygotować profesjonalny materiał procesowy do rozwodu – przekonuje Katarzyna Bracław.


Doświadczenie prywatnego detektywa wskazuje, że kobieca intuicja często myli się w podejrzeniach zdrady, a to właśnie mężczyźni lepiej obserwują swoje partnerki i wyciągają trafne wnioski. W obu jednak przypadkach najgorszym stanem jest niepewność – detektyw przeprowadzi kompleksowe śledztwo i czarno na białym potwierdzą, czy współmałżonek dochowuje zapisów przysięgi małżeńskiej.

tekst i foto: agencja detektywistyczna Detektyw24

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz