czwartek, 27 sierpnia 2015

Wyłudzanie alimentów - jak sobie z tym radzić?

Alimenty to jedna z najważniejszych kwestii podczas rozwodu z orzeczeniem o winie. Ważna zarówno dla tej ze stron, która ma płacić, jak i otrzymywać pieniądze.


Problemów związanych z płaceniem alimentów jest tyle, ile rozwiedzionych małżeństw. Każdego dnia w agencji detektywistycznej Detektyw24 zjawia się przynajmniej jedna osoba, która zmaga się z problemem związanym z płaceniem alimentów. O ile jeszcze kilka lat temu głównym problemem związanym z alimentami byli mężczyźni unikający płacenia, o tyle coraz częściej o pomoc prywatnego detektywa proszą panowie, których byłe żony zatajają swoje dochody, aby zyskać jak największe zasiłki od ex-małżonków.

- Nikogo już nie dziwi sprawa, w której mamy za zadanie udowodnić, że była żona ukrywa, że pracuje aby „wyciągnąć” od ex-męża jak najwyższe alimenty – przyznaje Katarzyna Bracław z biura detektywistycznego Detektyw24. Zadaniem detektywów jest pomoc wszystkim, którzy takiego wsparcia potrzebują. Stereotyp mężczyzn uchylających się od płacenia zasądzonych alimentów przyczynił się do tego, że wiele kobiet celowo przedstawia swoją sytuację życiową jako gorszą, aby wywalczyć jak najwyższe alimenty.

Tymczasem, dla wielu z nich alimenty nie są tylko należnym wsparciem w utrzymaniu dzieci, ale i sposobem na pozyskanie dodatkowych pieniędzy na własne potrzeby mimo, że wyrokiem sądu wcale im się nie należą. – Byłe żony pracują na czarno lub zaniżają swoje dochody, jednak detektyw bez problemu jest w stanie to udowodnić i zebrać materiał do przedstawienia w sądzie – przekonuje Katarzyna Bracław i przypomina sprawę kobiety pracującej jako kosmetyczka w domach klientów reklamującej swoje usługi na portalu społecznościowym. – Do sprawy przydzieliliśmy detektywa-kobietę, która skorzystała z usług świadczonych przez obserwowaną, a całą wizytę nagrała ukrytą kamerą. I przy okazji miała naprawdę dobry manicure – opowiada ze śmiechem Katarzyna Bracław. Zleceniodawca był wniebowzięty, a sąd zmienił wysokość zasądzonych alimentów.


W większości przypadków alimenty są jedynym źródłem utrzymania kobiety i jej dzieci – wówczas nikt nie kwestionuje ich słuszności, jednak w przypadkach, w których alimenty są wyłudzane, a dobro dzieci jest jedynie przykrywką dla wyciągnięcia maksymalnie dużych pieniędzy, które wcale nie są przeznaczane na rozwój dzieciaków - detektyw jest nieocenioną pomocą.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz