poniedziałek, 20 lipca 2015

Detektyw24: Granica to nie problem

Detektywi pracują dzisiaj nie tylko na terenie kraju, ale także po za jego granicami. Najlepsi podejmują się wykonania każdego zlecenia począwszy od spraw rodzinnych, a skończywszy na kryminalnych.


- Dzięki sieci międzynarodowych kontaktów jesteśmy wstanie udzielić wszelkiej pomocy niezależnie od szerokości geograficznej. Nasza kadra posługuje się m.in. angielskim, niemieckim, rosyjskim i hiszpańskim. Bez problemu namierzymy każdą zaginioną, porwaną lub ukrywającą się osobę - tłumaczy Krzysztof Szaruga, właściciel agencji Detektyw24.

Wśród spraw, którymi zajmują się licencjonowani detektywi jest poszukiwanie osób: porwania (także rodzicielskie), zaginięcia, poszukiwanie krewnych i przyjaciół, z którymi urwał się kontakt. - Kiedy dostajemy zgłoszenie o porwaniu wszyscy stajemy na równe nogi i staramy się jak najszybciej ustalić sprawców i miejsce, w którym przetrzymywana jest osoba porwana. Bardzo często do porwań dochodzi za granicą podczas wakacyjnych wyjazdów. Zwykle motywem są pieniądze. Zdarzają się też porwania rodzicielskie, kiedy jeden z małżonków ucieka z dzieckiem za granicę - wyjaśnia Krzysztof Szaruga.

Kolejna kwestia to zaginięcia. W przypadku nastolatków najczęstszą przyczyną jest ucieczka z domu. Młodzi ludzie decydują się na nią, kiedy przestają radzić sobie z problemami. Dorosłym często zdarzają się wypadki lub urazy powodujące zaniki pamięci. U starszych częstą przyczyną zaginięć jest zły stan zdrowia: depresja, schizofrenia, wylew, zawał albo choroba Alzheimera. Z bardzo różnych motywów na zniknięcie decydują się także osoby zdrowe, które świadomie zerwały kontakt z bliskimi. W dużej mierze dotyczy to ludzi mających nowe życie albo od lat przebywających za granicą. W tej grupie są także dłużnicy, którzy celowo ukrywają się przed swoimi wierzycielami. 

- Odnalezienie osób przebywających na terenie innego kraju jest bardzo trudne, ale możliwe. Niedawno szukaliśmy mężczyzny we Francji, który zaginął 15 lat temu - okazało się, że był bezdomny. Zadanie było niezwykle trudne, bo mieliśmy bardzo niewiele informacji. Udało się, bo mieliśmy dobra strategię i szukaliśmy w odpowiednim miejscu. Najważniejsze jest logiczne myślenie. Oczywiście inne metody stosuje się w przypadku osób zaginionych, a jeszcze inne, kiedy szukamy kogoś, kto świadomie się ukrywa - zwraca uwagę właściciel agencji Detektyw24.

Pracownicy agencji Detektyw24 działają na szeroką skalę. Szybko i sprawnie ustalą przyczyny zniknięcia. Określą ostatnie miejsce pobytu zaginionej osoby. Zabezpieczą ślady, w tym także kod genetyczny. Przeprowadzą wywiad środowiskowy i sprawdzą miejsca takie jak szpitale czy noclegownie. Detektywi korzystają z nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Ich działania mogą być prowadzone w pełnej dyskrecji albo przy współpracy z mediami, instytucjami państwowymi oraz organizacjami „non-profit”.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz