środa, 24 czerwca 2015

Dzieci pod dobrą opieką to gwarancja udanego urlopu

Przed nami wakacje i pora zaplanować urlop. Zawsze jednak pojawia się ten sam problem jak znaleźć odpowiednią opiekunkę do dzieci. Okazuje się, że to wcale nie taka prosta sprawa. Coraz więcej młodych dziewczyn próbuje dorobić szukając pracy, jako niania. Zwykle jednak chodzi tylko o pieniądze.

Poszukiwania idealnej piastunki warto zacząć od ogłoszenia w popularnych serwisach internetowych albo gazetach lokalnych. Najlepszą opcją będzie jednak niania z polecenia znajomych lub rodziny. Taka osoba jest zwykle sprawdzona i można jej zaufać. Kiedy wybierzecie już potencjalne kandydatki przyjdzie pora na spotkanie twarzą w twarz. Przy pierwszej rozmowie należy zwrócić uwagę na wszelkie szczegóły. Uważnie słuchajcie, co mówi przyszła opiekunka i kierujcie się własną intuicją. Jeśli czujecie, że coś nie gra nie zatrudniajcie takiej osoby nawet, jeśli ma najlepsze referencje. 

Bardzo często pozory mogą mylić nawet, jeśli pierwsze spotkanie z opiekunką było bez zastrzeżeń. Pamiętajcie, że myszy harcują dopiero wtedy, kiedy kota nie ma w domu. Warto dokładnie sprawdzić opiekunkę samemu albo zlecić to agencji detektywistycznej. Nie bójcie się pytać o wszelkie interesujące was kwestie. W końcu chodzi o bezpieczeństwo waszych dzieci i komfort psychiczny, kiedy będziecie na urlopie. Niania z pewnością będzie chciała zaprezentować się z jak najlepszej strony, dlatego nie wierzcie bezkrytycznie we wszystko, co powie. Istotną kwestią są referencje od byłych pracodawców, ale nie opierajcie się wyłącznie na nich - mogą być sfałszowane. Wybór opiekunki powinien być dobrze przemyślany, to w jej ręce oddajecie swój największy skarb. 

Specjaliści z agencji Detektyw24 mają znacznie więcej możliwości działania od rodziców. Dysponują profesjonalnym sprzętem i pracują anonimowo. Na początku warto skorzystać z wywiadu środowiskowego. Licencjonowani detektywi sprawdzą miejsca zamieszkania opiekunki i jej poprzednich pracodawców. Inne możliwości to założenie podsłuchu lub systemu kamer w mieszkaniu. W mediach pojawia się coraz więcej niepokojących doniesień o nianiach, które w karygodny sposób traktowały dzieci swoich pracodawców. Dzięki podglądowi z kamer będziecie mogli skutecznie wpływać na działania opiekunki, a także w przyszłości zwracać uwagę jej następczyniom. Monitoring w początkowym okresie współpracy pomoże wam nabrać zaufania do niani. Jeśli przekonacie się, że podczas waszej nieobecności będzie troskliwie zajmować się dziećmi w spokoju oddacie się wakacyjnemu lenistwu.

Przed wyjazdem na urlop poproście dziadków albo najbliższych znajomych, żeby zajrzeli czasami do waszego domu. Starajcie się jak najwięcej rozmawiać z dziećmi i słuchać tego, co mówią w ten sposób unikniecie wielu przykrych incydentów. Zawsze możecie też wybrać się na wakacje z opiekunką, która zajmie się waszymi pociechami, kiedy wy pójdziecie na romantyczną kolacje. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz