poniedziałek, 2 marca 2015

Dzień Kobiet idealny na zdradę

Dżentelmeni szanują kobiety 365 dni w roku, ale 8 marca podkreślają to w wyjątkowy sposób. Niektórzy panowie przestrzegają zasad savoir vivre’u tak bardzo, że oprócz swojej połówki obdarzają miłością i prezentami także inne panie bliskie ich sercu. Niestety płeć przeciwna z reguły bywa zaborcza i czasami trudno jej wytłumaczyć, że to tylko oznaka kulturalnego zachowania, bo przecież tak naprawdę kocham tylko Ciebie!

To dzięki Władysławowi Gomułce paniom w PRL-u żyło się lepiej - nie ma dziś w Polsce dziedziny, w której kobiety nie odgrywałyby ważnej roli - powiedział w jednym ze swoich przemówień towarzysz. Zgodnie z opinią pierwszego sekretarza panie przedstawiane były w dniu swojego święta, jako podstawa gospodarki kraju. Z tej okazji kobiety w traktorach masowo pojawiały się na plakatach. Na filmie, z Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, przedstawiono uśmiechnięte panie, które - jak głosił komentarz - obejmują zawody, dotychczas typowo męskie. Ważność kobiet podkreślała także prasa przebijająca się w propagandowych tytułach artykułów: Kobiety w szeregach ORMO podejmują zobowiązania dla uczczenia swego święta, Tysiące kobiet stają w szeregach przodowników pracy, Kobiety uczczą swoje święto wzmożonym współzawodnictwem pracy.

W zakładach pracy czy szkołach, Dzień Kobiet obchodzono obowiązkowo. Święto było świetną okazją do uzupełnienia braków w zaopatrzeniu. Dlatego komunistyczny scenariusz przewidywał wręczanie paniom takich prezentów jak nylonowe rajstopy, staniki czy kawę i naturalnie goździki. Oczywiście odbiór upominków należało pokwitować! 

Huczne obchody Dnia Kobiet miały przypominać wszystkim obywatelom o wielkich ideach socjalizmu. Działo się to zaledwie kilka dekad temu, ale dzisiaj dla współczesnych młodych kobiet brzmi jak abstrakcja. - Mimo upływu lat koledzy z pracy kupują nam dla żartu goździki i rajstopy. To pokazuje jak silna była ideologia PRL-u, która do dzisiaj pozostaje w świadomości wielu Polaków. A przecież to święto traktowane przez dziesięciolecia jak sztywny obowiązek jest także okazją do wyznawania sobie uczuć. Zupełnie jak Walentynki. Niestety podobnie jak święto zakochanych dla niektórych to także okazja do zdrady. Już na początku marca dostajemy masę zleceń na obserwacje niewiernych towarzyszy - opowiada Katarzyna Wrzesińska z agencji Detektyw24.

Zdaniem specjalistów od zdrady właśnie w okolicy Dnia Kobiet najłatwiej przyłapać drugą połówkę na skoku w bok. Jak mówią licencjonowani detektywi nie trzeba być ekspertem żeby zauważyć, że coś jest nie tak. Zwykle powodem do zmartwień może być paragon za drogi prezent znaleziony w kieszeni partnera. Oczywiście podarunek rzadko, kiedy trafia w ręce tej jedynej. A zdarzało się, upominki za kilkadziesiąt tysięcy złotych np. samochód albo pierścionek z słusznych rozmiarów brylantem. 

Po 1989 roku uroczyste obchody Dnia Kobiet w Polsce powoli stawały się coraz mniej popularne. Od kilku lat święto wraca do łask. Panowie za wszelką cenę próbują zaimponować swoim towarzyszkom, a panie chcą być adorowane. Chociaż, jak wskazują sondaże, zdecydowana większość kobiet wolałaby otrzymywać wyrazy życzliwości przez cały rok, zamiast spotęgowanych serdeczności raz na 365 dni. - Nie wystarczy obdarzyć kobiety atencją przez jeden dzień w roku. O związek trzeba dbać inaczej zwykle kończy się to skokiem w bok. Chociaż oczywiście facet z kwiatami w ręku zawsze zapunktuje u swojej pani 8 marca. Osobiście polecam żółte róże w nich kolory miłości i zdrady redukują się do koloru pomarańczowej cegły, symbolu rutyny - żartuje Krzysztof Szaruga właściciel agencji Detektyw24. - A tak zupełnie poważnie wielu facetów zdradza swoje partnerki właśnie w Dzień Kobiet z nowo poznanymi paniami. Więc faktycznie jest to święto kobiet pytanie tylko, których? Dlatego jeśli macie podejrzenia, co do uczciwości partnera, lepiej przygotować się na najgorsze i skorzystać z trzy dniowej obserwacji 6-7-8 marca. 

Czasy, kiedy 8 marca obowiązkowo dawało się kobietom czekoladki i goździki dawno minęły. Dzisiaj wyemancypowane panie chcą świętować w tradycyjny sposób, dlatego zamiast oklepanych słodyczy proponujemy zwykłe wyjście na piwo i miłą rozmowę. Oczywiście rzadna z pań nie obrazi się, jeśli w dowód miłości dostanie brylant, ale z pewnością najbardziej ucieszy się, jeśli jej partner będzie tylko jej. A więc panowie bądźcie wierni swoim paniom, a wy dziewczyny bądźcie dobre dla facetów na wiosnę. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz