poniedziałek, 24 listopada 2014

Przecież jesteśmy Tylko przyjaciółmi...

"Mogę z Tobą poleżeć? To nic nie znaczy, jesteśmy tylko przyjaciółmi". W życiu podobnie jak w kultowym Śniadaniu u Tiffaniego z pozoru niewinny flirt między kobietą, a mężczyzną może przerodzić się w romans.

Jeśli dwójka singli spędza ze sobą każdą wolną chwilę nie dzieję się nic złego. Doświadczenia detektywów pokazują jednak, że co raz częściej o pomoc proszą osoby podejrzewające małżonka o zdradę. - Zaczyna się od zwykłego wyjścia na kawę. Ale nawet przeczucia są sygnałem do działania.  Tak jak okazja czyni złodzieja, spotkania towarzyskie sprzyjają nawiązywaniu romansów. Z czasem przekraczane są wszystkie bariery i "przyjaźń" kończy się seksem - mówi Katarzyna Bracław z agencji Detektyw24

Liczne badania naukowców potwierdzają, że przyjaźń damsko-męska trwa zwykle krótko bo w tworzącej się relacji szybko rodzi się uczucie. Pociąg seksualny często komplikuje platoniczne stosunki między znajomymi. Pojawiają się romantyczne gest, pocałunki na przywitanie i długie spacery za rękę. Wszystko to sprawia, że w mózgu wydziela się oksytocyna potocznie zwana hormonem bliskości. Trudno jest być wtedy obojętnym wobec partnera. Zwłaszcza paniom. Według psychologów kobieca zdrada ma przede wszystkim podłoże emocjonalne. 

- Pamiętam starszego eleganckiego pana, który podejrzewała swoją żonę o zdradę - wspomina Katarzyna Bracław. - Nasz klient sądził, że między jego  życiową towarzyszką, a nowo poznawanym mężczyzną nie doszło jeszcze do zbliżenia fizycznego. Jednak emocjonalna relacja którą nawiązała tamta dwójka rozbiła cały ich dotychczasowy związek - dodaje pani detektyw

Posądzani o emocjonalną zdradę małżonkowie często usprawiedliwiają swoje zachowanie mówiąc: O co Ci chodzi? My tylko się przyjaźnimy. Przecież nie robimy nic złego. Ale to właśnie przyjacielskie relacje często prowadzą do zauroczenia drugą osobą i w konsekwencji mogą przeobrazić się we flirt. A to już tylko krok do sypialni. 

- Jeśli współmałżonek zaczyna zwierzać się "przyjaciółce" z waszych intymnych spraw, bez przerwy o nie mówi i kontaktuje się z nią klika razy dziennie  to nie ma na co czekać. Prawdę warto poznać od razu - przekonują detektywi z agencji Detektyw24. I chociaż dowody świadczące o niewierności partnera mogą być trudne do zaakceptowania lepiej wiedzieć z kim dzieli się życie.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz