poniedziałek, 17 listopada 2014

Niewierność bywa kosztowna

Sprawy rozwodowe zwykle nie należą do tych najprzyjemniejszych. Budzą wiele emocji i są czasochłonne. Jednak to właśnie od wyroku sądu zależy finansowa przyszłość pokrzywdzonego małżonka. Dlatego warto się do nich dobrze przygotować i udowodnić kto faktycznie zawinił.

- Rozwód z orzeczeniem o winie może być początkiem naprawdę udanego, życia. Nasi klienci często decydują się na takie rozwiązanie z powodu wielu korzyści głównie finansowych. Najpierw trzeba jednak wykazać kto ponosi konsekwencje rozpadu małżeństwa. Wtedy najlepiej skorzystać z naszych usług - wyjaśnia Katarzyna Bracław z agencji Detektyw24

Zwykle sprawy rozwodowe kończą się orzeczeniem o winie jednego lub obojga małżonków. Najczęściej z powodu zdrady albo porzucenia bez wyraźnego powodu. Winę partnera trzeba jednak wykazać. Najważniejsze będą zeznania świadków, którzy potwierdzą jak żona regularnie była widywana z obcym mężczyzną. W takiej sytuacji świetnie sprawdza się obserwacja detektywów oraz zebrany przez nich materiał w postaci zdjęć i nagrań wideo. W sądzie mogą również zdać sprawozdanie z tego co widzieli. Wskazówką będą także rachunki, wyciągi z kont bankowych i kart kredytowych. Dokumenty potwierdzające na co i w jakich kwotach wydawał pieniądze małżonek, którego niewierności chcemy dowieść, mogą okazać się bardzo pomocne. Z pewnością istotne będą również kwestie związane z billingami rozmów telefonicznych, smsy, a nawet historia rozmów na Facebooku. Wszystko to będzie podstawą do uzasadnienia niewierności.

Uznanie winy jednej ze stron to przede wszystkim możliwość otrzymywania alimentów.  Nie tylko na dzieci, ale także na własne utrzymanie. Taka finansowa pomoc może zostać przyznana nawet na całe życie, niezależnie od tego czy sąd orzekł wyłączną winę jednego z małżonków czy obojga. W przypadku polubownego rozstania, obowiązek alimentacyjny wygasa po 5 latach od  rozwodu.

Z prawem do alimentów wiąże się również uzyskanie renty rodzinnej po śmierci byłego małżonka. Wyłączna wina jednego z partnerów będzie miała także wpływ na podział wspólnego majątku. Jeśli jednak kwestia finansów, nie jest aż tak istotna, a w związku są dzieci warto rozstać się w zgodzie. W każdym innym przypadku najlepiej zwrócić się po pomoc do specjalistów z agencji Detektyw24, którzy pomogą Wam przejść ten trudny okres i skutecznie zawalczyć o swoje.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz