piątek, 14 listopada 2014

Na rozwód najlepszy detektyw

Tylko w ubiegłym roku rozstało się 66 tysięcy par. Najczęściej z powodu zdrady partnera, nadużywania alkoholu, a także przemocy domowej. Czasami rozwód to jedyne rozwiązanie. Nie zawsze jednak sprawa sądowa rozstrzygana jest na korzyść pokrzywdzonego małżonka. Nikt nie lubi prać swoich brudów publicznie. Lepiej rozejść się bez awantur i w zgodzie. Niestety zwykle emocje biorą górę nad dobrym wychowaniem, a tak zwane "kulturalne" zakończenie związku może okazać się bardzo krzywdzące dla jednej ze stron. Dlatego w sądzie niezwykle ważne jest ustalenie kto ponosi winę za rozpad małżeństwa. Ma to znaczenie nie tylko moralne, ale niesie za sobą także określone skutki prawne dla obojga partnerów. Od wyroku zależą m.in. przyszła opieka nad dziećmi, alimenty i podział majątku.

Sprawa rozwodowa z orzeczeniem o winie może zapewnić pokrzywdzonej stronie zabezpieczenie finansowe. Toczy się jednak znacznie dłużej od polubownego rozstania i wymagają przedstawienia dowodów. Mogą to być na przykład zeznania świadków potwierdzające, że mąż wyjechał w góry z kochanką, a nie jak zapewniał z kolegą. Warto również dodać, że świadek zobowiązany jest mówić prawdę, a składanie fałszywych zeznań podlega karze pozbawienia wolności. 

Z doświadczeń detektywów wynika, że główną przyczyną rozwodów są zdrady małżeńskie. - Nie wszyscy zdają sobie jednak sprawę, że materiały zebrane na własną rękę mogą zostać odrzucone przez sąd. Ludziom często wydaje się, że wystarczy zainstalować program monitorujący komputer partnera albo zarejestrować jego rozmowę, ale to jest wkraczanie w czyjąś prywatność. Dlatego przedstawiając dowody w sprawie rozwodowej najlepiej skorzystać z usług specjalistów - wyjaśnia Katarzyna Bracław z agencji Detektyw24. - Zwykle najbardziej wiarygodna i skuteczna jest obserwacja bazująca na zdjęciach i nagraniach wideo wykonanych przez naszych wykwalifikowanych pracowników - dodaje.

W sądzie równie ważne są także zeznania detektywów czyli sprawozdanie z obserwacji. Nie zawsze udaje się bowiem dostarczyć materiał audio-wizualny. Czasami wystarczą jednak zdjęcia i naoczny opis sytuacji w której na przykład żona klienta wchodzi z kochankiem do mieszkania i po paru godzinach z niego wychodzi. A całe zajście powtarza się kilkukrotnie. W takim przypadku liczy się wykazanie pewnej systematyczności kiedy żona zamiast przebywać z mężem spotyka się z innym. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz