sobota, 18 października 2014

Niania pod opieką, czyli kiedy twoje dzieci są naprawdę w dobrych rękach

Chcesz spełniać się zawodowo, ale nie możesz pogodzić się z faktem, że na 8 godzin będziesz musiała zostawić swoją pociechę z obcą osobą? Niepotrzebnie, zapomnij o wyrzutach sumienia. Sprawdzimy opiekunkę twoich dzieci, żebyś miała pewność, że kiedy ty pracujesz, one są pod najlepszą opieką. 
Zupełnie jak Irena Kwiatkowska współczesne bizneswoman żadnych wyzwań się nie boją i chcą realizować się nie tylko jako matki, ale także jako kobiety pracujące. Dlatego coraz częściej decydują się na zatrudnienie profesjonalnej pomocy. Niestety, czasy wykwalifikowanych guwernantek, które przez całą swoją zawodową karierę zajmowały się wychowaniem naszych dzieci, odeszły w cień. Dzisiaj na rynku ogłoszeń pojawia się coraz więcej młodych dziewczyn, które nie mają pomysłu na życie i traktują fach niańki jako dodatkowy zarobek. I pewnie nie byłoby w tym nic złego,, gdyby wykonywały swoją pracę profesjonalnie. Ale idealna piastunka to skarb, który nie zawsze jest nam dany od razu. 

Czujności nigdy za wiele

Bardzo często pierwsze spotkanie z przyszłą opiekunką naszych maluchów to istna sielanka. Młoda, kulturalna dziewczyna, która dosłownie oszalała na punkcie naszych brzdąców -  A kto ma taką ładną zabawkę? Rodzice są oczarowani wdziękiem i referencjami przyszłej opiekunki i wygląda na to, że w końcu trafili w dziesiątkę!  Pamiętajcie, pozory mogą mylić. Kiedy kota nie ma, myszy harcują. 

Sprawdzimy opiekunkę twoich dzieci

Jak to mówią: przezorny zawsze ubezpieczony. Dlatego warto sprawdzić opiekunkę samemu albo zlecić to specjalnej agencji detektywistycznej. Być może zastanawiasz się teraz, czy to wypada, przecież nieładnie tak kogoś podglądać. Odpowiem Ci: wypada! Dobro twojego dziecka i bezpieczeństwo twojej rodziny jest najważniejsze! Nawet najgorsza prawda bywa lepsza od najsłodszego kłamstwa. Kiedy zdecydujesz się na zatrudnienie niani, nie opieraj się tylko i wyłącznie na jej referencjach - w końcu czasem mogą być zmyślone.

Dlaczego warto postawić na detektywa?

Agencje detektywistyczne mają znacznie więcej możliwości działania od rodziców. Dysponują profesjonalnym sprzętem i pracują anonimowo. Na początku warto skorzystać z wywiadu środowiskowego, czyli sprawdzić miejsce zamieszkania opiekunki i jej poprzednich pracodawców. Inne możliwości to założenie podsłuchu lub systemu kamer w mieszkaniu.

Mamy twoją opiekunkę na oku

Drzwi się zamykają. Przekręcasz kluczyk i odjeżdżasz, a w domu zostaje niania i twój największy skarb. Jak każda kochająca matka chciałabyś mieć pewność, że kiedy ty pracujesz, twoje dziecko jest pod najlepszą opieką. Niestety, w mediach pojawia się coraz więcej niepokojących doniesień o nianiach, które w karygodny sposób traktowały dzieci swoich pracodawców.  Dzięki podglądowi z kamer będziesz mogła skutecznie wpływać na działania swojej opiekunki, a także w przyszłości zwracać uwagę jej następczyniom. 

Twój największy skarb

Pamiętaj, co z oczu, to z serca. Nie pozwól, na traumatyczne wydarzenia. Monitoring w początkowym okresie współpracy z opiekunką może Ci pomóc  nabrać zaufania do niani. Jeśli przekonasz się, że podczas twojej nieobecności będzie troskliwie zajmować się twoja pociechą, w spokoju oddasz się pracy, a po całym dniu z przyjemnością spędzisz czas z dzieckiem, a to największa nagroda, jaka może Cię spotkać za twój trud.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz