sobota, 11 listopada 2017

Czy zdrada jest czymś normalnym?

W każdej kulturze i okresie historycznym zdrada zawsze była zjawiskiem powszechnym, jest stałym elementem ludzkiego życia. Czy mamy ją zapisaną w genach? Człowiek tak jak zdecydowana większość zwierząt, w tym ssaków jest stworzeniem z natury poligamicznym. To że kobiecie podoba się wielu mężczyzn, a mężczyźnie wiele kobiet jest czymś normalnym. Dlaczego więc mamy żyć wbrew własnej naturze i męczyć się dochowując wierności swoim partnerom? Dlaczego nie możemy pogodzić się z faktem, że nasza sympatia może utrzymywać kontakty seksualne z innymi osobami? Takie podejście jest niezrozumiałe zwłaszcza u osób które same nie dochowują wierności swoim ukochanym.

Analizując zjawisko zdrady w znaczeniu niewierności małżeńskiej, można odnieść wrażenie, że w obecnych czasach wiele osób uważa, że przelotny romans, niewinny flirt, czy sporadyczny „skok w bok” jest czymś normalnym. Nikogo to specjalnie nie bulwersuje. Odkąd Polacy przyjęli zachodni styl życia, zmiany kulturowe wprowadziły ze sobą nowe definicje moralności i podejścia do spraw seksu. Propagowanie rozwiązłości seksualnej jest powszechne. Filmy czy reklamy pełne są scen erotycznych, a brukowa prasa i media popularyzują libertyńskie życie celebrytów. Wszystko to działa na naszą podświadomość. Fakt posiadania kochanki, kochanka w pewnych kręgach jest wręcz czymś prestiżowym, przecież wszyscy mają kogoś na boku i chcąc być na czasie, więc też by wypadało ciągnąć wątek równoległy do żony czy męża. Przyjaźń erotyczna bez zobowiązań, czy przygodny seks, dostarcza dreszczyku emocji i adrenaliny. Każdy chciałby tego posmakować.

Poza tym dla płci brzydkiej rynek oferuje usługi prostytutek, które zaspokoją wybujały popęd płciowy i pomogą w spełnieniu lubieżnych fantazji. Mężczyznom nawet niemającym stałych kochanek skok w bok może się zdarzyć całkiem przypadkowo, a chętnych i atrakcyjnych pań nie brakuje. Można je poznać przy byle okazji, podczas wyjazdu na delegacje, na szkoleniu, czy na imprezie u kolegi. Miła sąsiadka czy koleżanka z pracy sama może dawać sygnały, prowokować czy wręcz składać propozycje, a przecież dżentelmen nie powinien odmówić kobiecie w potrzebie.

Posiadanie żony czy męża nie jest żadną przeszkodą w nawiązywaniu tego typu znajomości. Niektórzy ich nawet nie ukrywają w swoim najbliższym otoczeniu. Kochanka, czy kochanek często jest znany wspólnym znajomym męża i nieświadomej niczego zdradzanej żony.

Wiele osób mimo jasnych sygnałów zdrady swojego partnera woli nie znać prawdy, obawiają się stanąć oko w oko z faktami. Ta „niewiedza” jest bardziej komfortowa i wygodna. Nie każe zmieniać swojego życia, czasem wywracać go do góry nogami. Inni podejrzewają, ale nie wiedzą co zrobić, aby poznać prawdę. Nie zadręczać się, nie żyć w niepewności. Coraz więcej tych „podejrzewających” decyduje się na współpracę z detektywem. Mówią, że wolą znać najgorszą nawet prawdę niż żyć w zakłamaniu. Obserwacja, zdjęcia, nagrania, szeroki wybór gadżetów pozwalają poznać fakty i zdobyć dowody zdrady niezbędne do podjęcia decyzji dotyczącej przyszłości: czy będąc świadomym zdrady wybaczyć czy wybrać rozwód.

A może to Ty jesteś zdradzana? Zadzwoń 883 600 000

Sprawdź, jak agencja detektywistyczna może pomóc w wykryciu zdrady https://detektyw24.net/sprawy-rozwodowe/.

KOCHANKA
Nie zawsze mężczyźnie ogrzewa łoże
Żona, choć ona jest serca wybranką,
Czy lepiej czy gorzej zrobić to może
Kobieta zwana przez wszystkich kochanką.
Niekiedy sama jest żoną innego,
A w życiu przeważnie tak to wygląda,
Że nie kto inny, jak żona bliźniego
Innej kobiety męża pożąda.
Nie tylko powyższe tego dowodzi,
Wbrew panującej powszechnie opinii,
Że to kobieta jest tą co uwodzi,
Nie można mężczyzny zawsze tym winić,
Gdyż dumne ego i samcza natura
Zaślepia z reguły rozum i serce,
A żadna niewiasta lub mało która
Chce być tą drugą do niego w kolejce.
Najgorsze jest jednak, że taka jędza
Nie mając skrupułów ani litości,
Potrafi rywalce odebrać męża,
Wcale nie czując do niego miłości.
Przestańcie panowie zatem się łudzić,
Bo kiedy osiągnie swój cel nikczemny
I wy możecie kochance się znudzić,
Tak się zakończy wasz romans tajemny.
Lepiej uniknąć takiego ryzyka,
Nie szukać wrażeń w kochanki ramionach,
Zbyt dużo problemów z tego wynika,
O czym nie jeden się pewno przekonał.
Na koniec jeszcze zapytać wypada
Skąd ta niewierność i czyja to wina?
W każdym człowieku urodzi się zdrada,
W jego naturze tkwi tego przyczyna.


Autor: Detektyw24


fot. lifehacker.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz